طراحی و نقشه کشی ماشین آلات صنعتی با سالیدورک ، کتیا ، پروانجینیر ، اینونتور - 09359851183

طراحی و نقشه کشی ماشین آلات صنعتی با سالیدورک ، کتیا ، پروانجینیر ، اینونتور - 09359851183

دی وی دی آموزش سالیدورک

  
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ۱٢:۱٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۳٠
تگ ها :

فیلم آموزشی دروس دانشگاهی

راه‌های زیادی در اینترنت برای مشاهدهآنلاین تلویزیون یا اخبار وجود دارد اما در صورتی که دنبال فیلم‌هایآموزشی در رشته‌های خاصی باشید بهتر است که به فیلم‌های آنلاین دروسدانشگاهی دانشگاه‌ها بپردازید زیرا دانشگاه‌های زیادی در نقاط مختلف جهان

وجود دارند که این فیلم‌ها را به صورت رایگان در اختیار بینندگان خود قرار می‌دهند.
افرادی مثل ما که در کشورهای در حال توسعه اقامت دارند می‌توانند از اینفرصت به بهترین نحو استفاده ببرند و بدون نیاز به هزینه خاصی، به بهترینمطالب درسی دانشگاه‌های برتر جهان دسترسی داشته باشند. درست است که بادیدن این فیلم‌ها مدرکی به شما داده نمی‌شود اما دانش و درک فراوانی راعاید شما می‌کند که می‌تواند در بسیاری موارد به کمک شما بیاید.
شاید تا اینجای مطلب را قبول داشته باشید اما فکر کنید که پیدا کردن چنینفیلم‌هایی دشوار است. اما اصلاً اینطور نیست. البته به شرط آنکه این مطلبرا تا آخر بخوانید تا بفهمید که کجا باید دنبال چنین فیلم‌های رایگانیبگردید:
1- کنسرسیوم OpenCourseWare:
این کنسرسیوم که 200 دانشگاه برتر از نقاط مختلف جهان در آن عضویت دارند (فهرست دانشگاه‌ها)و هدف آن، ارائه رایگان دانش به تمام مردم دنیا از طریق مطالب نوشتاری،صوتی و تصویری به صورت آنلاین است، بهترین جا برای یافتن فیلم‌های درسیرایگان می‌باشد. این سایتفهرستیاز همه‌ی دانشگاه‌های عضو این طرح را ارائه داده و لینک مستقیم فیلم‌هایرایگان ارائه شده از سوی دانشگاه‌های عضو را در اختیار بازدیدکنندگان قرارمی‌دهد. البته مشکلی که در این سایت وجود دارد آن است که هیچ تلاشی برایطبقه‌بندی موضوعی فیلم‌های آموزشی یا گنجاندن قابلیت جستجو نشده است وبنابراین افرادی که برای اولین بار وارد این سایت می‌شوند نمی‌دانند ازکجا باید شروع کرده و چگونه به دنبال مطالب مورد نیاز خود بگردند.
2- دانشگاه MIT:
با مراجعه به این سایت می‌توانید فهرستی از 1900 رشته که مطالب آموزشی آنبه صورت رایگان ارائه می‌شود را بر اساس یک طبقه‌بندی موضوعی مشاهدهنمایید. با اندکی کاوش در سایت می‌توانید دروسی را بیابید که نه تنهابرایتان جذاب است بلکه می‌تواند کمک قابل توجهی نیز به پیشرفت شما در دروستخصصی‌تان نیز بکند. البته توجه داشته باشید که همه دروس دارای فیلمنیستند و برخی فقط حاوی مطالب نوشتاری یا صوتی می‌باشند. اگر فقط به دنبالفیلم‌های آموزشی هستید می‌توانید از اینجا شروع کنید.
3- دانشگاه Yale:
مطالب آموزشی ارائه شده در این دانشگاه، همگی حاوی مطالب تصویری بوده و موضوعات مختلفی را نیز در بر می‌گیرند. حتماً به فهرست دروس رایگان آنلاین این دانشگاه نگاهی بیاندازید.
4- دانشگاه برکلی کالیفرنیا (UC Berkeley):
این دانشگاه که شاید بتوان آن را بهترین دانشگاه دولتی آمریکا نامید،تعداد قابل توجهی از دروس رشته‌های مختلف را به صورت رایگان و آنلاینارائه می‌دهد. شاید همه دروس این دانشگاه دارای محتوای تصویری نباشند، امانقطه قوت این دروس را می‌توان در بهنگام‌سازی بلادرنگ آنها دانست یعنی بهمحض ارائه درس در دانشگاه می‌توانید به نسخه رایگان آنلاین آن دسترسیداشته باشید. برای اطلاع سریع از دروس جدید می‌توانید مشترک خوراک (rss) آن شوید. برای مشاهده دروس آنلاین رایگان این دانشگاه به اینجا مراجعه کنید.
5- سایر سرویس‌های آنلاین:
علاوه بر دانشگاه‌های شاخصی که در بالا به آنها اشاره شد، صدها دانشگاهدیگر نیز وجود دارند که امکان دسترسی رایگان آنلاین به دروس خود را فراهمکرده‌اند. البته مطمئناً شما هم مثل من حوصله‌ی آنکه به کاوش در تک‌تک ایندانشگاه‌ها بپردازید را ندارید. سرویس آنلاین LectureFoxاینکار را برای شما انجام می‌دهد. هدف این سایت گردآوری دروس مختلفی استکه در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود. فقط کافی است که موضوع مورد علاقه خود رادر این سایت جستجو کنید تا دانشگاه‌هایی عالی از نقاط مختلف جهان که دروسمربوطه را ارائه می‌دهند در اختیار شما قرار داده شود. سرویس دیگری کهبرای اینکار وجود دارد، سرویس DegreeDirectoryاست که دروس رایگان دانشگاه‌های مختلف را با طبقه‌بندی موضوعی فهرست کرده است.
پس نوشت:
6- یک سرویس آنلاین دیگر به نام Academic Earth:
این سایت دارای ظاهری زیبا و مناسب بوده و غالباً مواد درسی بسیار خوبی رااز دانشگاه‌های بزرگ جهان ارائه می‌دهد. حتی می‌توانید تمامی مواد درسیمربوط به یک ترم کامل از یک دانشگاه معتبر را در آن بیابید. با استفاده ازاین سایت می‌توانید بطور مجازی در همه دانشگاه‌های بزرگ جهان بهدانش‌اندوزی بپردازید؛ تنها چیزی که از یک دانشگاه واقعی کمتر دارد، دادنمدرک است
این سایت، فیلم‌های ارائه دروس از دانشگاه‌های باکیفیتی مثل برکلی،هاروارد، MIT، پرینستون، استنفورد و Yale را یکجا و با طبقه‌بندی‌هایمختلف از قبیل طبقه‌بندی موضوعی، دانشگاهی، طبقه‌بندی بر اساس اساتید وغیره را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می‌دهد. ضمناً قابلیت جستجونیز وجود دارد.
پس نوشت 2 (با تشکر از پوریا):
پوریای عزیز زحمت کشیدن و مطالب زیر رو در دیدگاه‌ها یادآوری کردن که من اینجا با اندکی ویرایش، از ایشون نقل می‌کنم:
“البته OCW خیلی هم جدید نیست! از سال ۲۰۰۱ این کار داره انجام می‌شه.
این ویدئوها همه‌شون در iTunesU اپل ( یک بخشی از برنامهٔ iTunes کهبرایگان قابل دانلوده) هست. و حداقل ۳۰ برابر بیشتر از این ۵ تا لیستی کهشما گذاشته‌اید. چند ماه پیش، iTunesU مرز ۱۰۰ میلیون دانلود رو پشت سرگذاشت و در حال حاضر، غنی‌ترین منبع OCW به حساب میاد.
من که رشته‌ و مهمتر از اون، علاقه‌م کامپیوتره، ویدئوهای بی‌نظیری در اینجاو در دانشگاه هاروارد (بخصوص ویدئوهای این استاد گرانقدر)پیدا کرده‌م که مطالبشون از تمام مطالب دورهٔ کارشناسی و ارشد و دکترایدانشگاه‌های ایران بهتره؛ ضمناً سه مورد نخست از 5 لیست بالا به دردکارشناسی می‌خورن.”
پس نوشت 3 (با تشکر از شهرام):
شهرام عزیز هم این لینک و این لینک را در دیدگاه‌ها معرفی کردن که برای اطلاع همه در پست اصلی وارد می‌کنم.
منبع


_________________

Opensource ریشه در بنیادی ترین صفت بشر دارد ... کمک به همنوع !


شما هم با کپی کردن و پخش کردن نرم افزار ها و هرچه مربوط به Opensource است به گسترش روح OpenSource کمک کنید...

PM ها رو نمی رسم جواب بدم

منبع :http://phpbb.maghsad.com/general-science/topic5551.html

  
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ٢:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٢/۱٧