طراحی و نقشه کشی ماشین آلات صنعتی با سالیدورک ، کتیا ، پروانجینیر ، اینونتور - 09359851183

طراحی و نقشه کشی ماشین آلات صنعتی با سالیدورک ، کتیا ، پروانجینیر ، اینونتور - 09359851183

مرجع آموزش نرم افزار انسیس ansys tutorial


mahmoud.golzar
2008/10/02, 07:13 AM
با سلام خدمت شما عزیزان خیلی از دوستان در نصب این نرم افزار مشکل دارند لذا آموزش نصب نرم افزار انسیس 10 رو خدمتتون تقدیم میکنم

http://www.4shared.com/file/65306793/2bd67551/ANSYS_10.html

pas:mahmoud.golzar

MeNo
2008/11/30, 04:18 PM
با سلام
اینم یه کتاب که شامل مثال های حل شده با انسیس
که به صورت گام به گام توضیح داده است.

http://meno-eng.persiangig.com/image/Ansys-Tutorial.jpg

دانلود کنید :

خود آموز انسیس (http://menoblog.blogfa.com/post-9.aspx)

تشکر یادتون نره

MeNo
2008/11/30, 04:21 PM
با سلام
اینم کتاب خوبیه


http://meno-eng.persiangig.ir/image/structural-analysis.jpg

دانلود کنید :

آنالیز ساختمانی با انسیس structural-analysis (http://menoblog.blogfa.com/post-8.aspx)

تشکر یادتون نره!

mahmoud.golzar
2008/11/30, 07:52 PM
سلام کجا بودی تازه وارد که یه عالم سوال دارم ازت در مورد انسیس بپرسم.

MeNo
2008/12/01, 04:02 PM
با سلام
اینم یه کتاب دیگه از انسیس درمورد مکانیک سیالات

http://meno-eng.persiangig.ir/image/Fluid-Mechanics.jpg


دانلود کنید:
مکانیک سیالات با انسیس : Fluid-Mechanics (http://menoblog.blogfa.com/post-11.aspx)
;);););););););););)

mahmoud.golzar
2008/12/01, 04:51 PM
MeNo (http://www.iran-eng.com/member.php?u=38823) عزیز یه سوال:
دوست عزیز مدلی در کتیا طراحی شده و در انسیس ایمپورت کردم موقع مش بندی جاهایی که حالت دایره ای داره مشها به هم میخوره پرسیدم میگن باید دستی مش بندی بشه حالا شما میتونید مشکلمو رفع کنید؟

MeNo
2008/12/03, 03:45 PM
اینم یه کتاب دیگه


http://meno-eng.persiangig.com/image/Heat%20Analogy%26Vibration.jpg


دانلود کنید:

آنالیز ارتعاشاتی و دمایی با انسیس (http://menoblog.blogfa.com/post-12.aspx)Heat Analogy&Vibration (http://menoblog.blogfa.com/post-12.aspx)

:redface::redface::redface::redface::redface::redf ace::redface::redface::redface::redface::redface:: redface::redface::redface::redface::redface::redfa ce::redface:
ادامه مطلب   
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ٩:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢٩
تگ ها : آموزش انسیس

همه کتیا را همگان دانند ، به تالار گفتگوی کتیا هم سری بزنید

hamid0101
2012/1/29, 07:04 PM
همانطور که گفته اید اگر در هنگام ایجاد یک قطعه جدید به پاسخ تعریف سوال تعریف مرکز مختصات جواب منفی داده شود کتیا دستگاه مختصات قطعه جدید را روی دستگاه مختصات اسمبلی که به آن اضافه می شود می اندازد. و باز همانطور که گفته اید در برخی طراحی ها مشکل زمان شروع می شود که یکی از این قطعات که بر همین اساس تعریف و در نتیجه در موقعیت نصب آنها طراحی شده اند دچار جابجایی می شوند. روش صحیح و آسان این است که هر کدام از این قطعات را در هنگام ایجاد و یا پس از اضافه شدن به یک اسمبلی توسط قید fix در محل خودشان ثابت کرد. در اینصورت اگر بطور ناخواسته توسط کاربر ملشان تغییر داده شد آیکون update فعال شده و با اجرای این دستور کتیا آنها را به مکان اولیه شان بر می گرداند. این روش اگر قطعه توسط قیود به دیگر قطعات مرتبط باشد بسیار مناسب و خوب است و باعث تنطیم سایر قطعات بر اساس قیود مشترکشان با قطعه ثابت می شود.

ممکن است سوال شود که اگر چنین کاری انجام نشده و قطعه دچار جابجایی شد چگونه به محل اولیه آن (که همان انطباق دستگاه مختصات قطعه با دستگاه مختصات اسمبلی است) برگردانده شود. راه حل این است: روی compass راست کلیک کنید و گزینه snap automatically to ...را انتخاب کنید. سپس روی قطعه ای که جابجا شده است کلیک کنید (دقت کنید همان اسمبلی در برگیرنده قطعه قعال باشد) compass بطور خودکار روی مرکز مختصات قطعه پرش می کند. روی compass دوبار کلیک کنید پنچره compass باز می شود. در ناحیه بالا مختصات x,y,z و زوایای مرتبط با آنها در شش بخش نمایش داده شده است. این مقادیر نشان دهنده میزان حرکت یا چرخش قطعه نسبت به مرکز مختصات اسمبلی هستند. در حالی که compass هنوز به قطعه چسبیده است (یعنی سبز رنگ است) تمام این شش مقدار را به صفر تغییر دهید. با اینکار مرکز مختصات قطعه به محل اولیه که همان مرکز مختصات اسمبلی است برگردانده می شود. پنجره را ببندید و روی compass راست کلیک کرده و گزینه snap automatically... را دوباره انتخاب کنید تا خاموش شود.
قطعه را توسط دستور fix ثابت کنید.
واقعا ممنون از راهنماییتون .
یه سوال دیگه داشتم تو محیط assembly با دستور scene می شه نمای انفجاری ایجاد کرد ولی فقط می شه تمام قطعات رو جداگانه جاشون رو تغییر داد مثلا یک product که از چند مجموعه product دیگه تشکیل شده
را می خوام چند تا قطعه را به حالت انفجاری ببرم و یک product زیر مجموعه رو هم از جای خودش خارج کنم ولی نمی شه و وقتی compass رو روی قطعه می اندازیم فقط اون قطعه جابجا می شه راهی هست که بشه چند تا قطعه یا یک product زیر مجموعه رو همزمان با تمام قطعاتش تو محیط scene جابجا کرد ؟
ادامه مطلب   
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱٤