طراحی و نقشه کشی ماشین آلات صنعتی با سالیدورک ، کتیا ، پروانجینیر ، اینونتور - 09359851183

طراحی و نقشه کشی ماشین آلات صنعتی با سالیدورک ، کتیا ، پروانجینیر ، اینونتور - 09359851183

باشگاه مهندسان ایران

ادامه مطلب   
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٩

فیلم‌های آنلاین دروس دانشگاهی دانشگاه‌ها

 فیلم‌های آنلاین دروس دانشگاهی دانشگاه‌ها

راه‌های زیادی در اینترنت برای مشاهده آنلاین تلویزیون یا اخبار وجود دارد اما در صورتی که دنبال فیلم‌های آموزشی در رشته‌های خاصی باشید بهتر است که به فیلم‌های آنلاین دروس دانشگاهی دانشگاه‌ها بپردازید زیرا دانشگاه‌های زیادی در نقاط مختلف جهان وجود دارند که این فیلم‌ها را به صورت رایگان در اختیار بینندگان خود قرار می‌دهند .

          افرادی مثل ما که در کشورهای در حال توسعه اقامت دارند می‌توانند از این فرصت به بهترین نحو استفاده ببرند و بدون نیاز به هزینه خاصی، به بهترین مطالب درسی دانشگاه‌های برتر جهان دسترسی داشته باشند. درست است که با دیدن این فیلم‌ها مدرکی به شما داده نمی‌شود اما دانش و درک فراوانی را عاید شما می‌کند که می‌تواند در بسیاری موارد به کمک شما بیاید.

          شاید تا اینجای مطلب را قبول داشته باشید اما فکر کنید که پیدا کردن چنین فیلم‌هایی دشوار است. اما اصلاً اینطور نیست. البته به شرط آنکه این مطلب را تا آخر بخوانید تا بفهمید که کجا باید دنبال چنین فیلم‌های رایگانی بگردید:

١- کنسرسیوم OpenCourseWare:

          این کنسرسیوم که ۲۰۰ دانشگاه برتر از نقاط مختلف جهان در آن عضویت دارند (فهرست دانشگاه‌ها) و هدف آن، ارائه رایگان دانش به تمام مردم دنیا از طریق مطالب نوشتاری، صوتی و تصویری به صورت آنلاین است، بهترین جا برای یافتن فیلم‌های درسی رایگان می‌باشد. این سایت فهرستی از همه‌ی دانشگاه‌های عضو این طرح را ارائه داده و لینک مستقیم فیلم‌های رایگان ارائه شده از سوی دانشگاه‌های عضو را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. البته مشکلی که در این سایت وجود دارد آن است که هیچ تلاشی برای طبقه‌بندی موضوعی فیلم‌های آموزشی یا گنجاندن قابلیت جستجو نشده است و بنابراین افرادی که برای اولین بار وارد این سایت می‌شوند نمی‌دانند از کجا باید شروع کرده و چگونه به دنبال مطالب مورد نیاز خود بگردند.

٢- دانشگاه MIT:

          با مراجعه به این سایت می‌توانید فهرستی از ۱۹۰۰ رشته که مطالب آموزشی آن به صورت رایگان ارائه می‌شود را بر اساس یک طبقه‌بندی موضوعی مشاهده نمایید.

منبع : http://mekanikia.persianblog.ir/post/98

  
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٧

دوره‌های رایگان و آزاد رایانه‌ای درسهای دانشگاهی

دوره‌های رایگان و آزاد رایانه‌ای درسهای دانشگاهی

http://mirror.mit-ocw.sbu.ac.ir

ادامه مطلب   
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ۳:۱٢ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٧

گذراندن دوره‌های آموزشی آنلاین رایگان در بهترین دانشگاه های جهان

گذراندن دوره‌های آموزشی آنلاین رایگان در بهترین دانشگاه های جهان

نویسنده:  محمد شهاب شهوازیان چهارشنبه, 06 اردیبهشت 1391 ساعت 09:42 شاخه: اینترنت / وب نظر: 14

 

Online Education هزینه‌های آموزش عالی در بسیاری از کشورها سر به فلک می‌کشد. خوشبختانه در دنیای ارتباطات کنونی برای بسیاری از خدمات گران‌قیمت و کمیاب، جایگزینهایی وجود دارد که هر چند به کیفیت اصل خود نیست ولی می‌تواندبسیار راهگشا باشد. هم اکنون پورتالها و سایتهای موفقی در حال فعالیت در زمینه آموزش وجود دارند که توانسته‌اند دوره های پیشرفته و کاربردی بعضی از دروس را در اختیار مشتاقان قرار دهند. ممکن است با استفاده از سایت‌های آنلاین و تحصیلات مجازی نتوانید مدرک تحصیلی دریافت کنید ولی مطمئنا اگر هدفتان یادگیری باشد، در این زمینه موفق خواهید شد. در این مقاله تصمیم داریم به مهمترین این سایت‌ها و خدماتشان اشاره‌ای داشته باشیم.

 

مقالات اسپانسر:

 

کنترل بیشتر در آشپزی با هاب القایی

نیم نگاهی به کلاس های درس آینده

رونق کسب و کار با کمک LFDرسیدن به مراتب عالی در رشته‌های دانشگاهی و علوم متفاوت بسیار قابل تقدیر است ولی گاهی به دلیل هزینه‌های بالای آن، امکان تحصیل در درجات عالی مهیا نمی‌شود.

 

دسترسی رایگان اینترنتی به مطالب درسی، یک دهۀ قبل توسط مؤسسه فناوری ماساچوست میسر شد و به مرور زمان مؤسسات آموزشی در سراسر جهان از این الگو تبعیت کردند.

 

بدین ترتیب امروزه، صدها کالج و دانشگاه مواد درسی و تجربیات تعاملی آموزش را به صورت رایگان ارائه می‌کنند. بعضی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا، از جمله دانشگاه استنفورد و مؤسسه فناوری ماساچوست (MIT)، در یک طرح آزمایشی، واحدهای درسی رایگانی را از طریق اینترنت ارائه می‌دهند تا هزاران دانشجوی باانگیزه در سراسر جهان بتوانند از این فرصت برای آموختن مهارت‌های پیشرفته استفاده کنند.

 

پیشرفت‌های اخیر در فناوری ویدیو، شبکه‌های اجتماعی و نرم افزارهای صوتی تصویری و تعاملی به دانشگاه‌ها این امکان را می‌دهند تا این دوره های درسی گستردۀ اینترنتی را به عنوان راهی برای رساندن امکان تحصیل به مخاطبان گسترده با هزینۀ ناچیز یا بدون هزیه ارائه کنند.

 

اگر شما از جمله کسانی هستید که به نام و مدرک این موسسات نیازی ندارید و صرفا جنبه آموزشی آنها برایتان مطرح است و یا اینکه مشتاقید تا از نحوه ارایه و نکات آموزنده درس های ارایه شده در بهترین دانشگاه های جهان با خبر شوید می‌توانید آنها را از طریق دنیای مجازی و اینترنت دریافت کنید. تعدادی از پورتال‌های موفق در این زمینه که رشته‌های متنوعی از ریاضی گرفته تا جانور شناسی را پوشش می دهند خدمتتان معرفی می کنیم:

 

MIT OpenCourseWare

MIT از اولین گروه‌های ارائه‌دهنده منابع آموزشی رایگان است که اطلاعاتش را نزدیک به ده سال در اختیار عموم قرار داده است. دانشجویان اینترنتی دانشگاه MIT مدرکی از دانشگاه کسب نخواهند کرد و در عین حال هیچ تماسی نیز با آن نخواهند داشت اما بدون حضور یافتن در این دانشگاه که در ماساچوست آمریکا قرار گرفته است، امکان یادگیری رشته‌های مختلف آن را خواهند داشت. تمامی محتوای دروس ارایه شده در این دانشگاه بر روی سایت قرار می گیرد و تا حد امکان تلاش گردیده که کیفیت محتوای مطالب و ویدیو ها خوب باشند.

 

دانشجویانی که در دوره‌های آنلاین شرکت می‌کنند به لحاظ دسترسی به محتوا هیچ تفاوتی با دانشجویان ثبت‌نام کرده ندارند و در حقیقت مطالبی که برای اشتیاق دانشجو به بیشتر آموختن در این دوره‌ها گنجانده شده است بسیار جذاب‌تر و وسیع‌تر از آن‌چیزی است که در دانشگاه ارائه می شود.

 

Coursera

سایت Coursera دوره‌های خود را به صورت رایگان و با کیفیت قابل قبول در اختیار عموم قرار می‌دهند. کلاس‌های آموزشی این سایت بین 4 تا 12 هفته طول می‌کشد و از طریق موسسات معروفی نظیر دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، استنفورد، میشیگان و پرینستون حمایت می‌شود. علاوه بر کلاس‌ها و دوره‌های سنگین این سایت در رشته هایی نظیر کامپیوتر، کلاس‌های جذاب دیگری مانند تاریخ جهان، اقتصاد و... نیز در این سایت برگزار می‌گردد.

 

Academic Earth

سایت Academic Earth به عنوان بخش آکادمیک و دانشگاهی پورتال Hulu مطرح بوده و توانسته مجموعه‌های رایگان و متنوعی از سخنرانی‌های علمی و کلاس‌های دانشگاهی را از دانشگاه‌های متنوع جمع‌آوری کند. این سایت تلاش دارد برای هر شخص، پیشنهادات مفیدی را ارایه دهد و بدین ترتیب روشی متفاوت را نسبت به دیگر سایت‌ها در این زمینه در پیش گیرد. این سایت به تازگی در اختیار Ampush Media قرار گرفته است ولی به نظر نمی‌رسد که فعلا تغییری در نحوه دسترسی به منابعش اعمال کند.

 

iTunes U

با اینکه همه ویژگی‌های iTunes U اپل رایگان نیست ولی حجم بالایی از منابع و مدیا از طریق برنامه iTunes U در دسترس است. بسیاری از مدارس از برنامه یا نرم افزار iTunes U برای ساخت محتوا برای دانش آموزان خود استفاده می‌کنند. بعضی از محتواهای ایجاد شده توسط این نرم افزار به طور رایگان و برخی دیگر از طریق پرداخت هزینه در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

 

Textbook Revolution

سایت Textbook Revolution توسط خود دانشجویان اداره می‌شود و منابع آموزشی و کتاب‌های رایگان بسیاری در آن موجود است. هر چند که این سایت از نظر طراحی کمی ضعیف به نظر می‌رسد و شاید در نگاه اول نتواند پتانسیل خود را به مخاطبان نشان دهد ولی اگر به دنبال یک برنامه آموزشی یا یک کتاب رایگان هستید، این سایت یکی از بهترین انتخاب‌های پیش‌روی شما خواهد بود.

  
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ٢:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٧
تگ ها :

سالید ورک را همگان دانند ، همگان در تالار نرم افزار مهندسی مکانیک هستند !

al_laf1
2012/1/07, 04:18 PM
درود
کسی اینجا می دونه توی سالید میشه مساحت یا محیط شکلی را محاسبه کرد؟ دستوری داره؟

اگه آره ممنون میشم بگید کجاست
سپاس


Evaluate>measure


ولی من یادمه یه جاهایی به مشکل بر میخوردم ... یادم نیست مشکل چی بود ... فک کنم تو نقشه های Import یی بود ... حالا شما اگه به مشکل برخوردی بگو ... بلکمم ! ما هم یادمون بیاد ...

shafagh_robota
2012/1/09, 01:51 AM
سلام
میشه یکی کمکم کنه و بگه چجوری نقشه انفجاری بکشم....:que:

Prof.Eng
2012/1/09, 03:29 AM
سلام
میشه یکی کمکم کنه و بگه چجوری نقشه انفجاری بکشم....:que:

اول در محیط اسمبلی، مجموعه را توسط دستور نمای انفجاری گسترش دهید. سپس به محیط نقشه کشی رفته و در بخش configuration نما، گزینه exploded را انتخاب کنید.

shafagh_robota
2012/1/09, 03:40 PM
ممنون از راهنماییتون فقط یه چیزی...این دستور نمای انفجاری و از کجا باید بیارم.....یعنی اسمه دستورش دقیقا چیه..مرسی

Prof.Eng
2012/1/11, 07:49 AM
ممنون از راهنماییتون فقط یه چیزی...این دستور نمای انفجاری و از کجا باید بیارم.....یعنی اسمه دستورش دقیقا چیه..مرسی

در محیط اسمبلی منوی Insert و دستور exploded view

ommid1389
2012/1/14, 12:01 AM
می توانید توسط نرم افزار های فارسی نویس مانند نرم افزار مریم این کار را انجام دهید . می توانید از پسوندهای igs و step استفاده کنید . بله. بسته به نوع حرکاتی که انتظار داشته باشید.می توان در سالید ورکس انیمیشن هایی از نحوه عملکرد داشت باشید .آیا را هی برای باز کردن یه sldasm ورژن 2011 در 2008 وجود داره ؟ وقتی فایل اسمیلی (*.sldasm) را با پسوندهای igs و step ذخیره می کنیم همه میتها از بین می رن ، بگذریم از خیلی تغییرات دیگه ای که اتفاق می افته .

Prof.Eng
2012/1/14, 02:18 AM
آیا را هی برای باز کردن یه sldasm ورژن 2011 در 2008 وجود داره ؟ وقتی فایل اسمیلی (*.sldasm) را با پسوندهای igs و step ذخیره می کنیم همه میتها از بین می رن ، بگذریم از خیلی تغییرات دیگه ای که اتفاق می افته .

متاسفانه خیر. در تمام نرم افزارهای CAD در تبدیل فایل به نسخه های پایین تر حالت پارامتریک مدل و قیود از بین می رود. به خاطر همین بهتر است همیشه با نسخه های پایین تر کار کرد تا در انتقال فایلها به دیگران و همینطور برنامه های دیگر با مشکل مواجه نشد.
ادامه مطلب   
نویسنده : سلیمانی ; ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٠/٢/۱٤